حداقل حقوق باید ۱٫۳ میلیون تومان شود !!. خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار از ارائه پیشنهاد ۱/۳ میلیون تومانی معیشت خانوار برای تعیین دستمزد به این شورا خبر داد. محمد احمدی با اشاره به جلسه روسای کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور به منظور بررسی تعیین دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: در ماه های اخیر کانون های استانی به بررسی وضعیت معیشت خانوار ۴ نفره در مناطق مختلف پرداختند که در این جلسه با بررسی و کار کارشناسی جمع بندی صورت گرفت. نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: در تعیین ...

حداقل حقوق باید ۱٫۳ میلیون تومان شود !!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار از ارائه پیشنهاد ۱/۳ میلیون تومانی معیشت خانوار برای تعیین دستمزد به این شورا خبر داد.

محمد احمدی با اشاره به جلسه روسای کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور به منظور بررسی تعیین دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: در ماه های اخیر کانون های استانی به بررسی وضعیت معیشت خانوار ۴ نفره در مناطق مختلف پرداختند که در این جلسه با بررسی و کار کارشناسی جمع بندی صورت گرفت.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: در تعیین مزد تاکید کارگران روی تبصره دو ماده ۴۱ قانون کار است و بر این اساس جمع بندی صورت گرفت.

این فعال کارگری با بیان اینکه میانگینی از ارقام و هزینه های تمام استان های سراسر کشور به منظور تعیین مزد ملی در نظر گرفته شده گفت: برآورد و جمع بندی نهایی، به عنوان خواسته حداقلی کارگران به شورای عالی کار پیشنهاد خواهد شد که این هزینه معیشتی بالغ بر یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان برای سال آینده است.

به گفته احمدی، این میزان معیشت بدون در نظر گرفتن شاخص هایی مانند هزینه های سفر، تفریح و گذران اوقات فراغت است و به عنوان هزینه حداقلی رفاه یک خانوار ۴ نفره قلمداد می شود.

این عضو شورای عالی کار تاکید کرد: این رویکرد ملاک نمایندگان کارگران در شورای عالی کار خواهد بود و با دیگر شرکای اجتماعی چانه زنی خواهیم کرد.وی درخصوص میزان افزایش نقدی و غیرنقدی دستمزد ۹۲ تصریح کرد: قطعا بخشی از میزان افزایش پیشنهادی باید به صورت غیرنقدی و با حمایت دولت انجام شود

این فعال کارگری درخصوص دیدگاه سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه برای تعیین مزد بیان داشت: این مقوله جزء سیاست های کلان است و ارتباط خاصی با افراد ندارد و در حقیقت وی نماینده دولت در شورا است.

احمدی تصریح کرد: سرپرست وزارتخانه با مصالح کشور و نیز مشکلات جامعه آشنا است و این موضوع می تواند تجربه خوبی برای تعیین دستمزد باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه