جدایی غم انگیز ستارگان فوتبال جهان از تیم های محبوب شان

تابستان 2015 بسیاری از ستارگان فوتبال جهان از جمله ایکر کاسیاس، پتر چک و استیون جرارد از تیم های محبوب خود جدا شدند.

جدایی غم انگیز ستارگان فوتبال جهان از تیم های محبوب شانتابستان 2015 را مى بایست به دلیل جدایى ستارگانى نظیرکاسیاس، جرارد، شواین شتایگر، ژاوى و پیرلو از باشگاه هاى خود، تابستان وداع با اسطوره ها نامید، وداعى که براى هواداران این تیم ها بسیار تلخ بوده است. ایکر کاسیاس سنگربان همیشگى رئال مادرید بعد از انجام 725 دیدار رسمى براى این تیم در سن 34 سالگى مادرید مجبور به ترک مادرید شده، در حالى که وى بیست و شش سال از عمر خود را در خدمت این باشگاه بوده است، وى آخرین بخش از دوران حرفه اى خود را در پورتو دنبال خواهد نمود تا نام وى در تاریخ لیگ پرتغال به عنوان دریافت کننده بیشترین دستمزد ثبت گردد.

فقدان ایکر کاسیاس در رئال مادرید، همانند باستین شواین اشتایگر در بایرن مونیخ، استیون جرارد در لیورپول، پتر چک در چلسى و ژاوى در بارسلونا تصورى غیر قابل باور اما واقعى نه تنها براى طرفداران این باشگاه ها، بلکه براى همه دوستداران فوتبال به وجود آورده است و از این تابستان که براى بسیارى از هواداران فوتبال بسیار درام و غم انگیز بوده، مى توان به عنوان تابستان وداع با اسطوره ها نام برد.

ایکر کاسیاس با رئال مادرید موفق به کسب شانزده افتخار مختلف از لیگ قهرمانان اروپا گرفته تا جام باشگاه هاى جهان شده است، او که فاتح جام جهانى و رقابت هاى یورو نیز بوده از سال 1999 به دروازه بان شماره یک مادریدى ها بدل گردیده و شاید کمتر دوستدار فوتبالى بتواند خولیو ایگلسیاس سنگربان رئال مادرید، قبل از ایکر کاسیاس را به یاد آورد. حال سن ایکر به دلیل عدم تفاهم با رافائل بنیتز سرمربى جدید رئال مادرید و بعد از کنار آمدن با وجدان خود، مادرید را به مقصد پورتو ترک نموده است.

باستین شواین اشتایگر نیز به هیمن دلیل از بایرن مونیخ جدا شده، اما همانند کاسیاس باز هم در سطح بالاى فوتبال اروپا به همراه تیمى دیگر حضور خواهد داشت. چون باشگاه منچستریونایتد هرگز مکان مناسبى براى سپرى نمودن آرام پایان دوران فوتبال نخواهد بود و بعد از هفده سال حضور در بایرن مونیخ، چالشى فوق العاده در اولدترافورد در انتظار کاپیتان مانشافت خواهد بود.

پتر چک نیز مى بایست در آرسنال در انتظار چالش هیجان انگیزى باشد، این سنگربان نیز بعد از یازده سال حضور در چلسى و کار با سرمربیان و بازیکنانى متفاوت، در فصل آینده در تیمآرسنال رقیب همشهرى حضور خواهد داشت چون ژوزه مورینیو سرمربى چلسى به وى همانند کاسیاس در دوران حضورش در رئال مادرید، دیگر براى ایستادن درون دروازه اعتمادى نداشته است. آرسن ��نگر سرمربى آرسنال دشمن شخصى ژوزه مورینیو، اما قدر پتر چک را با یازده سال تجربه با ارزش به خوبى مى داند و به طور کامل به وى اعتماد خواهد نمود، البته حضور پتر چک در جمع توپچى ها بسیار فراتر از یک ماجراجویى خواهد بود.

استیون جرارد بعد از بیست و شش سال حضور در لیورپول به باشگاه آمریکایى لوس آنجلس گالاکسى پیوسته، باشگاهى که دیوید بکهام نیز با حضور در آن از فوتبال اروپا فاصله گرفت. جرارد اما اولین تجربه خود را در تیم جدیدش انجام داده و آن را بسیار”سخت” ارزیابى نموده است که بى تردید چنین توصیفى تنها نشان از ادب بریتانیاى وى دارد.

آندره پیرلو بزرگترین هنرمند فوتبال ایتالیا نیز فصل آینده را در فوتبال آمریکا و تیم نیویورک سیتى دنیال خواهد نمود، پیرلو البته تنها چهار سال در باشگاه یوونتوس حضور داشته، اما مى بایست وى را نیز در جمع این اساطیر فوتبال باشگاهى در اروپا دانست. پیرلو در دوران فوتبال خود سه مرتبه مجبور به تغییر تیم هاى باشگاهى خود در رقابت هاى سرى آ شده، اما این مسئله هرگز براى ژاوى هرناندز پیش نیامده است. مغز متفکر تیکى تاکا و باشگاه بارسلونا در تمامى زندگى فوتبالى خود به لباس آبى انارى بارسلونا وفا دار بوده، بیست و چهار سال در این تیم حضور داشته و همانند ایکر کاسیاس به تمامى افتخارات ممکن در سطح باشگاهى و ملى رسیده است. ژاوى در آینده فوتبال خود را در لیگ کم فشارتر قطر و باشگاه السد ادامه خواهد داد، اما ماهیانه دستمزد بسیار چشمگیرى دریافت خواهد نمود.

سباستین کل سیزده سال در دورتموند حضور داشته و در سال هاى اخیر بازوبند کاپیتانى این باشگاه را نیز بر عهده داشته است. با وجود اینکه جهان فوتبال در این تابستان شاهد وداع اسطوره هاى بزرگ و محبوب باشگاهى بوده، اما سپ بلاتر مى خواهد به هر نحو ممکن خود را به اسطوره اى در جهان فوتبال نماید و با وجود اعلام قبلى قصد کناره گیرى از سمت خود ندارد، چون وى به اندازه مدت زمان حضور شواین اشتایگر در بایرن مونیخ، ریاست فیفا را بر عهده دارد./ طرفداری

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه