حجت‌الاسلام ادیب یزدی با اشاره به اینکه مدل حکومتی «شاه اسماعیل» با بقیه پادشاهان فرق دارد، گفت: تنها پادشاهی که رهبر معظم انقلاب برایش طلب مغفرت کرده، مرحوم شاه اسماعیل صفوی است. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مرتضی ادیب یزدی از خطبای تهران در حسینیه قمر بنی‌‌هاشم هیئت منتظران حضرت ولیعصر(عج) به بیان دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره حکومت شاه اسماعیل صفوی پرداخت که گزیده‌ای از آن به انتخاب عقیق در ادامه می‌آید:. -دورانی بود که ارتش عثمانی قدرت فراوانی پیدا کرده و مناطق وس ...

حجت‌الاسلام ادیب یزدی با اشاره به اینکه مدل حکومتی «شاه اسماعیل» با بقیه پادشاهان فرق دارد، گفت: تنها پادشاهی که رهبر معظم انقلاب برایش طلب مغفرت کرده، مرحوم شاه اسماعیل صفوی است.

1-Rahbar[WwW.KamYab.IR]

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مرتضی ادیب یزدی از خطبای تهران در حسینیه قمر بنی‌‌هاشم هیئت منتظران حضرت ولیعصر(عج) به بیان دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره حکومت شاه اسماعیل صفوی پرداخت که گزیده‌ای از آن به انتخاب عقیق در ادامه می‌آید:

-دورانی بود که ارتش عثمانی قدرت فراوانی پیدا کرده و مناطق وسیعی از اروپا و دیگر کشورها را تصرف کرده بود، در همین دوران دولت عثمانی به فرمانروایی شاه سلطان سلیم به سمت ایران لشکر کشی کرد و حاکم آن دوره ایران شاه اسماعیل بود، درگیری ایران و دولت عثمانی در منطقه شمال غرب کشور رخ داد و البته جنگی نابرابر؛ لشکریان عثمانی قریب به ۴۰۰ هزار نفر و لشکریان ایران دقیقاً ۲۷ هزار و ۵۳۶ نفر بودند که تا آخرین نفر هم کشته شدند.

* تنها پادشاهی که رهبر انقلاب برایش طلب مغفرت کرد

-بنده نکته‌ای درباره شاه اسماعیل عرض کنم خدمت دوستان؛ من نه شاه دوست هستم و نه با سلطنت موافقم، با پادشاهی و شاهنشاهی نیز مخالفم و در این ارتباط سخنرانی ها و مبارزات بنده در قبل از انقلاب تأیید این مطلب است، اما باید بگویم مدل شاه اسماعیل با بقیه فرق دارد، تنها پادشاهی که رهبر معظم انقلاب برایش طلب مغفرت کرده مرحوم شاه اسماعیل است.

-در میان لشکریان ایران در جنگ علیه عثمانی‌ها مجتهدی به نام ملاحسین شبستری بود، او در میانه جنگ از شاه اسماعیل درخواست کرد که شخص شاه دیگر در میدان نماند و به ایران برگردد، زیرا با کشته شدن همه و از جمله شاه ایران، سلطان سلیم دیگر ایرانی را باقی نخواهد گذاشت و همه جا را ویران خواهد کرد و شاه اسماعیل بر خلاف میل باطنی پذیرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه