باراک حسین اوبامای دوم در ۴ اوت ۱۹۶۱ در هاوایی متولد شد. او فرزند یک کنیایی سیاه‌پوست باراک اوبامای اول و یک زن سفیدپوست آن دانهام از اهالی ویچیتا ایالت کانزاس است. او چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل است. اگرچه پدر و پدرخوانده او هردو مسلمان بودند؛ اما او یک مسیحی بار آمده و در ۴ سالگی که در اندونزی زندگی می‌کرد به مدارس کاتولیک و یا سکولار رفته‌است. اوباما هم‌اکنون نیز عضو کلیسای متحد می‌باشد. اوباما نخست در ۱۹۸۳ لیسانس علوم سیاسی با گرایش روابط بین‌الم ...

بیوگرافی و زندگینامه ی باراک اوباما

باراک حسین اوبامای دوم در ۴ اوت ۱۹۶۱ در هاوایی متولد شد. او فرزند یک کنیایی سیاه‌پوست باراک اوبامای اول و یک زن سفیدپوست آن دانهام از اهالی ویچیتا ایالت کانزاس است.

او چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل است.

اگرچه پدر و پدرخوانده او هردو مسلمان بودند؛ اما او یک مسیحی بار آمده و در ۴ سالگی که در اندونزی زندگی می‌کرد به مدارس کاتولیک و یا سکولار رفته‌است. اوباما هم‌اکنون نیز عضو کلیسای متحد می‌باشد.

1-oBAMA-WwW.KamYab.Ir

اوباما نخست در ۱۹۸۳ لیسانس علوم سیاسی با گرایش روابط بین‌الملل را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرد. در سال ۱۹۸۸ پس از چند سال کار در شیکاگو با گرفتن کمک هزینه تحصیلی وارد دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد شد. در هاروارد سرعت پیشرفت اوباما چنان شتاب یافت که در سال دوم تحصیل خود در هاروارد به ریاست ژورنال مشهور نشریه قانون هاروارد انتخاب گردید. او اولین رئیس سیاهپوست این نشریه حقوقی بود.

اوباما بزودی دکترای حقوق خود را از دانشگاه هاروارد با کسب درجه «افتخار» دریافت نمود. پس از فارغ التحصیل شدن به شیکاگو بازگشت و کارش به عنوان وکیل حقوق مدنی را آغاز کرد. باراک اوباما از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ به تدریس دروس حقوق اساسی در دانشگاه شیکاگو اشتغال داشت.

بارک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۰۸ که در ۴ نوامبر بر‌گزار شد، با کسب ۳۶۵ رای الکترال رقیب خود مک کین را که ۱۷۳ رای الکترال را به دست آورده بود، شکست داد به پیروزی رسید. اوباما ۵۲٫۹% و مک کین ۴۵٫۷% از کل آرا را به دست آوردند و از ۵۰ ایالت آمریکا، در ۲۸ ایالت اوباما و در ۲۲ ایالت مک کین پیروز شد.

1-Obama[WwW.KamYab.Ir]

باراک اوباما، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲، با پیروزی برابر میت رامنی، رقیب جمهو��یخواه خود، چهار سال دیگر در مقام خود باقی‌ماند. اوباما در رقابتی نزدیک با ۵۱٫۱% آرا نسبت به ۴۷٫۲% رامنی پیروز گردید.

به بازی های پوکر و بسکتبال علاقه دارد.

از طرفداران مرد عنکبوتی است.

هوملند سریال مورد علاقی باراک اوباماست.

باراک اوباما چپ دست است.

در سال ۱۹۸۹ اوباما میشل رابینسون را ملاقات کرد و پس از نامزدی آن ها در سال ۱۹۹۲ با هم ازدواج کردند، حاصل این ازدواج دو دختر به نام های مالیا متولد ۱۹۹۸ و ناتاشا متولد سال ۲۰۰۱ می باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه