بلژیک با شکست آمریکا حریف آرژانتین در یک چهارم نهایی شد

نتیحه بازی بلژیک و آمریکا در جام جهانی 2014 برزیلبلژیک

دیدار تیم های بلژیک و آمریکا با نتیجه دو بر یک به سود شاگردان مارک ویلموتبه به اتمام رسید.

پیش بینی خیلی ها این بود که بازی آمریکا و بلژیک می توانست یکی از دیدارهای خوب جام جهانی از آب در بیاید.آخرین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2014.

با شروع بازی این بلژیکی ها بودند که کاملا سوار بر بازی شدند و در همان ثانیه های ابتدایی بازی می توانستند با فرار غافلگیر کنننده اوریبی به گل برسند.اما واکنش دروازه بان آمریکایی ها این موقعیت خوب را از آنها گرفت.این اتفاق در حالی افتاد که از دقیقه 7 به بعد بود که شاگردان یورگن کلینزمن تازه به خودشان آمدند و با انجام یک بازی هماهنگ و روی زمین،تا حدودی بر بازی مسلط شدند.

آمریکایی ها که سرمایه گذاری روی فوتبال پایه خودشان کرده اند بدون شک در آینده نه چندان دور به یکی از تیم های برتر جهان تبدیل خواهند شد.سبک بازی آنها به نسبت سال های قبل تفاوت زیادی کرده است و این تغییرات در تیم ملی آمریکا کاملا به چشم می آید.

با این شرایط تیم مقابل آنها بلژیک با تجربه بود.تیمی که منسجم بازی می کرد و برای تک تک حملاتی که روی دروازه حریفش انجام می داد برنامه داشت.آنها موقعیت های خوبی را هم در این نیمه از دست دادند اما این موقعیت ها و برتری شان نتوانست آنها را به هدفشان که باز کردن دروازه آمریکا بود برساند.

با شروع نیمه دوم باز هم این بلژیکی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند.آنها مثل نیمه نخست می توانستند به گل برسند اما هاوارد با درخششی خوب مانع از رسیدن قرمزپوشان بلژیکی به گل شد.بلژیکی ها هر چه می زدند به در بسته می خورد.آمریکا دفاع می کرد و ازارد و دوستانش حلقه محاصره را تنگ تر و تنگ تر می کردند اما دروازه هاوارد قفل شده بود.درخشش فوق العاده هم هم موقعیت های عالی را از بلژیکی ها می گرفت و هم دقایق بازی را به ضرر آنها هدر می داد.

در این بین البته آمریکایی هم بی کار نبودند و دل به ضد حملات دوخته بودند.حملاتی که البته خطر چندانی را روی دروازه بلژیکی ها به وجود نمی آورد.بازی به تندی برای بلژیکی ها در حال گذر بود.آمریکایی اصلا بدشان نمی آمد که این فشار حریف کم شود و با اتمام زمان بازی تکلیف برنده در وقت های تلف شده و البته ضربات پنالتی مشخص شود اتفاقی که اصلا باب میل بلژیکی ها نبود.آنها به آب و آتش زده بودند تا دروازه آمریکا را باز کنند اما…همه چیز مطابق خواسته آمریکایی ها پیش رفت تا بازی به وقت های تلف شده کشیده شود.

با شروع بازی در وقت های تلف شده بلژیکی ها موفق شدند در همان دقایق ابتدایی بازی دروازه آمریکا را فرو بریزند.کوین دی بروین زننده این گل برای بلژیکی ها بود.آنها مستحق رسیدن به این گل بودند و حتی می توانستند در وقت های قانونی چند بار دروازه شاگردان کلینزمن را باز کنند.

در ادامه بازی آمریکایی ها از لاک دفاعی خودشان بیرون آمدند.آنها دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند و باید به گل می رسیدند.این بیرون آمدن از لاک دفاعی فرصت خود نمایی به بلژیکی ها را داد تا آنها با زدن یک گل دیگر توسط لوکاکو در دقیقه 105 کار را یک جورهایی تمام کرده باشند.

با شروع نیمه دوم وقت های تلف شده این آمریکایی بودند که توسط جولیان گرین به گل رسیدند تا انگیزه و امید به اردوی آنها برگردد.بازی به اوج حساسیت خودش رسیده بود.دیداری که در نود دقیقه گل نداشت دروقت های اضافه سه گل به همراه داشت.درادامه بازی آمریکایی ها می توانستند گل دوم را هم به بلژیک بزنند اما درخشش کورتوآ مانع از این کار شد تا شاگردان کلینزمن در آستانه حذف از جام جهانی قرار بگیرند.اتفاقی که در نهایت پس از 120 دقیقه افتاد تا بلژیکی ها در مرحله بعدی رقابت های جام جهانی رقیب آرژانتین با مسی و دوستانش شوند. / خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه