برگزاری نمایشگاه نقاشی‌خط از ۴۰ اثر قرآنی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

برگزاری نمایشگاه نقاشی‌خط از ۴۰ اثر قرآنی

برگزاری نمایشگاه نقاشی‌خط از ۴۰ اثر قرآنی

علی تن هنرمند عرصه نقاشی‌خط از برگزاری نمایشگاه آثار جدیدش شامل سوره‌های قرآن و «بسم الله» در تابستان خبر داد.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر ، علی تن خوشنویس و هنرمند عرصه نقاشی‌خط، درباره تازه‌ترین کارهایش به خبرنگار مهر گفت: در تلاشم در آینده نزدیک نمایشگاه تازه‌ای از آثارم را برگزار کنم. این آثار هم نقاشی خط هستند اما با کارهای قبلی‌ام تفاوت دارند. به ویژه در ترکیب و رنگ تفاوت بسیاری با آثار دیگرم احساس می‌شود.

 

وی افزود: شکل و شمایل این آثار جزو وجوه تمایزش با آثار قبلی‌ام است. ضمن اینکه این نقاشی خط‌‌ها را با اکریلیک کار کرده‌ام و فضای کلاسیک‌تری دارند.این خوشنویس درباره محتوای آثارش نیز توضیح داد: اکثرا از آیات قرآنی و اسماء معصومین استفاده کرده‌ام. مثلا تابلو «محمد (ص)»، تابلو «علی (ع) و نقاشی خط‌هایی از «بسم الله» جزو کارهای من است.

 

تن تأکید کرد: سوره‌های ناس، حمد، توحید و «و إن یَکاد» نیز در بین آثار هست اما حاکمیت در نقاشی‌خط‌ها با «بسم الله الرحمن الرحیم» است. در مجموع ۴۰ کار جدید دارم که فکر می‌کنم تابستان نمایشگاهی از آنها برگزار کنم.این هنرمند نقاشی‌خط در پایان یادآور شد: همچنین در نمایشگاه قرآن نیز با دو اثر قرآنی شرکت می‌کنم که یکی مربوط به سوره حمد است و دیگری نقاشی خط «بسم الله» که با تکنیکی جدید و با استفاده از اکریلیک آنها را خلق کرده‌ام.

 

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه