برگزاری نمایشگاه تصویرسازی - دشت گریان - به مناسبت محرم

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

برگزاری نمایشگاه تصویرسازی "دشت گریان" به مناسبت محرم

 برگزاری نمایشگاه تصویرسازی "دشت گریان" به مناسبت محرم

نمایشگاهی آثار هنرمندان تصویرگر با موضوع عاشورا، با هدف بررسی حماسه عاشورا در آثار تصویرگری ایران، همزمان با آغاز محرم در گالری لاله برگزار می‌شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل ازتسنیم، این نمایشگاه با حضور 31 هنرمند از نسل‌های مختلف تصویرگری معاصر از روز یک شنبه 4 آبان ماه مصادف با اول محرم 1436 در گالری لاله افتتاح خواهد شد.

 

تصویرسازی روایات دینی به موازات ادبیات دینی از دیرباز تاکنون در کتب تصویری و دیگر آثار هنری وجود داشته است. در این میان تشریح حماسه عاشورا نقش و جایگاه ویژه‌ای نزد هنرمندان داشته است که بیشتر در قالب مصورسازی کتاب، نقاشی­ روی کاشی در تکایا، خیالی نگاری (نقاشی قهوه­ خانه) و نقاشی­ پشت شیشه جلوه گر بوده است.

 

در دوران معاصر، گرچه تصویرسازی عاش��رایی برای مخاطب بزرگسال بیشتر به پوستر‌ها و بیلبرد‌ها محدود شد، ولی این گونه ادبی تصویری یکی از گونه­‌های شاخص و با اهمیت در ادبیات کودکان باقی ماند و ناشران معتبری به نشر کتاب­هایی با این مضمون پرداختند که برای بزرگسالان نیز جذاب بوده است.

 

بر این اساس آثار ارایه شده در نمایشگاه حاضر، شامل 38 اثر از 31 تصویرگر برجسته استکه نگاهی به دستاورد تصویرگران در سال­های اخیر به این موضوع دارد.

 

بنفشه احمدزاده، محمدعلی بنی اسدی، عطیه بزرگ سهرابی، حمیدرضا بیدقی، علی بوذری، راحله برخورداری، هدی حدادی، سحر حق گو، محمدرضا دادگر، نرگس دلاوری، روشنک درخشانی، مجید ذاکری، پژمان رحیمی‌زاده، پیمان رحیمی‌زاده، فرشید شفیعی، مهکامه شعبانی، امیر شعبانی‌پور، نوشین صفاخو، کمال الدین طباطبایی، حسام الدین طباطبایی، کیوان عسگری، حسن عامه کن، کیانوش غریب‌پور، فیروزه گل محمدی، مهنوش مشیری، عطیه مرکزی، مانلی منوچهری، رضا مکتبی، عاطفه ملکی جو، مریم نیکخواه ابیانه، امیر نساجی و علی هاشمی شهرکی هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

 

نمایشگاه تصویرسازی «دشت گریان» روز یکشنبه 4 آبان ماه از ساعت 16 تا 20 گشایش خواهد یافت و برای بازدید علاقه مندان تا 28 آبان ماه از ساعت 9 تا 19 دایر خواهد بود.

 

علاقه مندان برای بازدید از این آثار می‌تواند به گالری لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله مراجعه کنند

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه