برگزاری نخستین‌ نمایشگاه خوش رایانویسی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

برگزاری نخستین‌ نمایشگاه خوش رایانویسی

 برگزاری نخستین‌ نمایشگاه خوش رایانویسی

 نخستین آثار خوش رایانویسی (دیجیکالاگرافی) توسط خالق این آثار در اولین نمایشگاه منتخبی از آثار خوشنویسی مدرن از 15 تا 23 مهر ماه جاری در موسسه فرهنگی اکو رونمایی می‌شود. 

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، حسن قادر دبیر نخستین نمایشگاه خوشنویسی مدرن و خالق آثار خوش رایانویسی (دیجیکالاگرافی) به تسنیم اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه توجه به غنا و ظرفیت‌های موجود خط فارسی و پایه گذاری و معرفی خوشنویسی و رویکردهای مدرن آن به جامعه جهانی است.

 

دبیر نخستین نمایشگاه خوشنویسی مدرن و خالق آثار خوش رایانویسی (دیجیکالاگرافی) گفت: سالیان متمادی است که خط ، سیرتکامل خود را داشته و در مقاطع گوناکون تاریخی با حضور هنرمندان که دارای نگرشی متفاوت از بستر زمانی خود بودند،دچار تحولاتی گردیده و تا امروز به ما رسیده است و نمایشگاه حاضر به دنبال همان نگرش و اندیشه در پی خلق و نمایش آثاری است که شاید در برخی موارد کمتر در خدمت ادبیات بوده و بیشتر به فضاسازی مفاهیم ادبی و واژگان پرداخته است.

 

قادر عنوان کرد: سعی بر آن است تا با رویکردی نوین از قالب های گذشته خارج شده و با هدف و اندیشه برتر، هنر خط و زبان را تبدیل به زبانی برای درک نوین جامعه جهانی کنیم و در این راستا گامی در راه تلفیق هنر، تکنیک، متریال، تکنولوژی برداریم.

 

این استاد دانشگاه علم و فرهنگ از دیگر اهداف این نمایشگاه را نمایش این آثار و آشنایی عموم مردم و هنرمندان عرصه های گوناگون با مقوله تغییر نگاه به حوزه خط و خوشنویسی برشمرد و گفت: می‌توان به خلق آثاری پرداخت که بهره مندی از نوشتار در کاربردهای روزمره و شاخه های گوناگون احتیاجات مردمی از جمله معماری، پوشاک، ظروف و ...بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

در خاتمه یادآور می‌شود نخستین نمایشگاه منتخبی از آثار خوشنویسی مدرن (خوش رایانویسی یا دیجیکالاگرفی) با حضور اساتید، فرهیختگان فرهنگی و تمام سفرا و رایزنان فرهنگی از 15 مهر افتتاح و از 16 مهر ماه تا 23 مهر بازدید آن برای عمومی آزاد است.

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه