برزیل در ضربات پنالتی شیلی را شکست داد

برزیل در ضربات پنالتی شیلی را شکست داد و به جمع 8 تیم برتر جام جهانی صعود کرد.برزیل

برزیل در مرحله یک هشتم نهایی پرقدرت نبود. مسابقه با شیلی توسط این تیم خوب شروع شد اما خوب پیش نرفت. برزیلی‌ها در دقیقه 18 توسط داوید لوئیز به گل رسیدند تا ورزشگاه زردپوش شهر بلو هوریزنته را به وجد بیاورند ولی نمایش آن‌ها در ادامه مسابقه چندان جذاب نبود. دروازه برزیل در دقیقه 32 توسط الکسیس سانچز باز شد تا این تیم در پایان نیمه اول با برد به رختکن نرود. البته ممکن بود برزیل نیمه اول را به حریف واگذار کند که با خوش شانسی زرد پوشان، آخرین موقعیت شیلی در نیمه اول تبدیل به گل نشد.

با شروع نیمه دوم، برزیل باز هم عملکرد درخشانی نداشت و نسبت به شیلی بازی بهتری انجام نمی داد. میزبانی هم نتوانسته بود برزیل را به تیمی برتر در این دیدار تبدیل کند. گرچه هالک در دقیقه 55 یک گل برای برزیلی‌ها زد اما داور این گل را به این دلیل که خطای هند او را گرفته بود قبول نکرد.

برخلاف برزیل که در این مسابقه خیلی محتاط بازی می‌کرد، بازیکنان شیلی بارها به شکلی خطرناک به سمت دروازه حریف رفتند و موقعیت‌هایی ساختند. البته برزیل هم صاحب موقعیت‌هایی شد که اکثر آن‌ها در ضد حملات به دست آمد. با وجود به دست آمدن چند موقعیت خوب برای هر دو تیم، اما هیچ کدام از آن‌ها نتوانستند دروازه حریف را باز کنند تا این دیدار در پایان 90 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

بازی به وقت‌های اضافی کشید تا بازیکنان مجبور شوند 30 دقیقه دیگر هم بدوند. در نیمه اول وقت اضافی تیم‌ها محتاط کار می‌کردند و البته برزیل که مقابل چشمان تماشاگران خود بازی می‌کرد، هجومی‌تر بود. چند موقعیت نسبتا خوب هم برای این تیم به دست آمد که هیچ کدام تبدیل به گل نشد.شیلی هم سعی می‌کرد در ضد حملات خطرناک ظاهر شود و دروازه برزیل را تهدید کند. اما نیمه اول وقت اضافی هم گلی نداشت.

در نیمه دوم وقت اضافی تقریبا هر دو تیم نشان دادند که دوست دارند بازی به پنالتی کشیده شود. احتیاط، شرط اول بازی هر دو تیم بود. گرچه برزیل بیشتر توپ را در اختیار داشت اما موقعیت‌های آن‌ها خیلی هم دروازه شیلی را تهدید نمی‌کرد. شوت از راه دور، چند بار توسط بازیکنان دو تیم تکرار شد. اما برزیل کم کم احتیاط را کنار گذاشت و حملاتی همه جانبه روی دروازه شیلی انجام داد. کار به جایی رسید که توپ چند دقیقه وارد زمین شیلی هم نشد. اما دفاع فشرده شیلی هم مانع نفوذ برزیلی‌ها می‌شد. برزیلی‌ها که در دقایق پایانی فقط یک لحظه عقب کشیدند، در همان صحنه یک لحظه در آستانه حذف قرار گرفتند. ضربه محکم بازیکن شیلی در دقیقه 119 به تیر افقی دروازه برزیل خورد تا تیر دروازه برزیلی‌ها را نجات دهد. یک دقیقه بعد داور سوت پایان 120 دقیقه را زد تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

اولین ضربه پنالتی را داوید لوئیز برای برزیل زد که ضربه او بر خلاف جهت حرکت دروازه بان شیلی رفت و تبدیل به گل شد.

دومین ضربه را پینیا برای شیلی زد که ژولیو سزا آن را گرفت. با مهار این ضربه، ورزشگاه منفجر شد. / خبرآنلاین

زننده سومین ضربه پنالتی، ویلیان برای برزیل زد. ضربه او اما به بیرون رفت تا آه تماشاگران بلند شود.

الکسیس سانچز پنالتی چهارم را زد که دوباره ژولیو سزار توپ را گرفت. برخلاف پنالتی قبلی که وسط زده شد و سزار به راحتی آن را گرفت، این پنالتی به گوشه دروازه زده شد که سزار به زیبایی آن را مهار کرد.

مارسلو زننده پنالتی بعدی بود که توپ او هم تبدیل به گل شد.

پنالتی ششم را آرانگوئز به زیبایی به گوشه دروازه برزیل زد و سزار هم فقط توپ را تماشا کرد و حتی شیرجه هم نزد.

هالک زننده پنالتی بعدی برزیل بود. او ضربه‌اش را طوری زد که توپ به پای دروازه بان شیلی کوبیده شد و براوو با خوش شانسی توپ را گرفت.

پنالتی هشتم را مارسلو دیاز زد که توپ او تبدیل به گل شد. ژولیو سزار هم نتوانست ضربه او را بگیرد تا کار به ضربه آخر کشیده شود.

نیمار پنالتی نهم را زد. او توپ را به گوشه دروازه زد و براوو هم بر خلاف جهت او شیرجه زد تا برزیل به گل برسد.

پنالتی دهم سهم گونزالو خارا بود. ژولیو سزار گرچه به سمت توپ شیرجه زد اما توپ به تیر دروازه خورد و برگشت تا برزیل به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه