تنباکو و دود تنباکو دارای بیش از ۶۰ ماده‌ی سرطان‌زا است. تقریبا ۴۰۰۰ ماده یافت شده در دود تنباکو شامل بنزن، استون، کربن مونوکسید، آمونیاک، هیدروژن سیانید و چنین مواد سمی دیگری است. تمامی این مواد در ایجاد سرطان موثر و مشکلات سلامتی دیگر موثر هستند. سیگار کشیدن همچنین باعث حالت‌های ناهنجار، اسکیزوفرنی و چندین ناهنجاری عصبی می‌شود. این عمل همچنین عامل مشکلات جدی مانند مشکلات روانی، جنون و ناهنجاری دوقطبی می‌باشد. اکثر جوان‌ها در سن ۲۱ سالگی شروع به سیگار کشیدن می‌کنند که بر اثر زیاد کشیدن ...

با ترک سیگار چه اتفاقی در بدن رخ میدهد……..

تنباکو و دود تنباکو دارای بیش از ۶۰ ماده‌ی سرطان‌زا است. تقریبا ۴۰۰۰ ماده یافت شده در دود تنباکو شامل بنزن، استون، کربن مونوکسید، آمونیاک، هیدروژن سیانید و چنین مواد سمی دیگری است. تمامی این مواد در ایجاد سرطان موثر و مشکلات سلامتی دیگر موثر هستند. سیگار کشیدن همچنین باعث حالت‌های ناهنجار، اسکیزوفرنی و چندین ناهنجاری عصبی می‌شود. این عمل همچنین عامل مشکلات جدی مانند مشکلات روانی، جنون و ناهنجاری دوقطبی می‌باشد.


اکثر جوان‌ها در سن ۲۱ سالگی شروع به سیگار کشیدن می‌کنند که بر اثر زیاد کشیدن بعد از مدتی به این ماده معتاد می‌شوند. افراد سیگاری به مواد شیمیایی که در سیگار موجود است معتاد شده و ترک این عادت برایشان سخت می‌شود.


نیکوتین برای مدت طولانی در بدن باقی نمی‌ماند زیرا در زمان کوتاهی توسط آنزیم‌های مختلف بدن تجزیه شده و باعث انجام جندین واکنش شیمیایی در بدن می‌شود.
نیکوتین ماده‌ای به شدت اعتیاد آور است که این به دلیل تغییرات شیمیایی است که در مغز موجب می‌شود. این به همین دلیل است که اکثر افراد سیگاری، ترک سیگار برایشان سخت است.

 

با کمک این تصاویر شاید انگیزه بیشتری برای ترک کردن سیگار داشته باشید؛

1-Pic[NaYabFun.Com] 2-Pic[NaYabFun.Com] 3-Pic[NaYabFun.Com] 4-Pic[NaYabFun.Com] 5-Pic[NaYabFun.Com] 6-Pic[NaYabFun.Com]

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه