اولین نمایشگاه زمستانی ساربان - احضاریه - را به نمایش می‌گذارد

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش هنرهای تجسمی:

اولین نمایشگاه زمستانی ساربان «احضاریه» را به نمایش می‌گذارد

اولین نمایشگاه زمستانی ساربان «احضاریه» را به نمایش می‌گذارد

گالری ساربان اولین نمایشگاه زمستانی خود را با آثار نقاشی محمدمهدی رسولی با عنوان «احضاریه» برگزار می‌کند.

به گزرش راسخون به نقل از فارس ، این نمایشگاه که 5 دی ماه 1393 از ساعت 16 تا 20 افتتاح می شود شامل 35 اثر نقاشی از «محمد مهدی رسولی» است. به گفته هنرمند 35 اثری که در این نمایشگاه می‌بینید، از بین ده‌ها اثری انتخاب شده است که از سال 1363 شکل گرفت. این انتخاب که نه بهترین آنهاست و نه بدترینشان، حکایت از جستجوی ناتمامی دارد که همه این سال‌ها، بخشی از فعالیت نقاشانه‌ مرا شکل می‌دهد.

3 اثر از این مجموعه، در نمایشگاه‌های پیشین به نمایش در آمده و باقی تاکنون دیده نشده‌اند. 19 اثر مربوط به سال 90 تا 93 است. 5 اثر مربوط به دهه‌ی هشتاد، 7 اثر دهه‌ی هفتاد، و 4 اثر در دهه 60 نقاشی شده‌اند.

کاغذ، مقوا، بوم و چوب؛ مداد و گواش، رنگ روغن و آبرنگ، در نگاه اول، آثار را متنوع و متعدد جلوه می‌دهد و البته شاید در نگاه‌های بعدی، منظره پنهان مشترک ِ اثر، نقاش و بیننده، بازخوانی شود.

محمد مهدی رسولی متولد دی ماه 1342 در منطقه شیرازی تهران است. برگزاری بیش از 10 نمایشگاه انفرادی در گالری‌های آفتاب، سبز، رسولی، آب و فرهنگسرای نیاوران، حضور در 19 نمایشگاه گروهی داخلی،7 نمایشگاه نقاشی در کشورهای چین، هامبورگ، بنگلادش، مکزیک، ژاپن،ایتالیا را در کارنامه هنری خود داشته است.

انتشار مجموعه طراحی «جنگِ جنگ» 1362، انتشار کتاب انارستان 1371، تصویرگری جزء سی ام قرآن کریم 1373، انتشار آلبوم نقاشی پری دریایی 1376، انتشار آلبوم نقاشی روزی پرنده‌ای 1381، انتشار کتاب شوق شرقی 1385 و انتشار برگزیده آثار نقاشی (نشر نظر) 1392 از دیگر فعالیت های هنری این هنرمند محسوب می شود.

��حمد مهدی رسولی درباره انتخاب عنوان نمایشگاه و سوژه آثار گفت: احضاریه، در این زمان، معنای حضور خواستن و نظاره بر لحظه‌‌ای است که سی سال بر من گذشته است. شهادت سی ساله‌ای که ترش و شیرین و گاه گس، بر من تابیده و من بر او تابیده ام؛ و آن که باید حاضر شود، قبل از هر کس، نقاش است.

حضور، به معنای باز خاستن در خود و بازخواست از خود است. فراخوان دیگران نیز در این معرکه، به معنی حضور داور و دلیل و ناظر است.

نمایشگاه احضاریه 5 دی ماه از ساعت 16 تا 20 افتتاح می شود. در افتتاحیه این نمایشگاه، از کتاب «برگزیده نقاشی‌های محمد مهدی رسولی» از انتشارات «نشر نظر» رونمایی خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای بازدید از این آثار از 5 تا 15 دی ماه همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی،کوچه مهماندوست،شماره 8 مراجعه کرده یا با شماره 88504226 تماس بگیرند.


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه