اعضاء بدن یک دختر بچۀ یک ساله باغملکی که در بیمارستان ابوذر اهواز دچار مرگ مغزی شده بود، توسط تیم هماهنگی پیوند اعضاء بیمارستان گلستان و با رضایت خانواده وی برای پیوند به بیماران نیازمند از بدن وی خارج شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس چنانه، مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان گلستان اهواز گفت: صبح روز گذشته با تلاش تیم پیوند اعضا و دکتر امین بحرینی، فوق تخصص پیوند اعضاء بیمارستان گلستان، دو کلیه و کبد «آتنا بهمنی»، کودک یک سالۀ مرگ مغزی شده از بدن وی خارج و برای پیوند به شیر ...

اهدای اعضای بدن دختر یکساله به ۳ بیمار نیازمند

Ehda Ozv[Www.KamYab.Ir]

اعضاء بدن یک دختر بچۀ یک ساله باغملکی که در بیمارستان ابوذر اهواز دچار مرگ مغزی شده بود، توسط تیم هماهنگی پیوند اعضاء بیمارستان گلستان و با رضایت خانواده وی برای پیوند به بیماران نیازمند از بدن وی خارج شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس چنانه، مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان گلستان اهواز گفت: صبح روز گذشته با تلاش تیم پیوند اعضا و دکتر امین بحرینی، فوق تخصص پیوند اعضاء بیمارستان گلستان، دو کلیه و کبد «آتنا بهمنی»، کودک یک سالۀ مرگ مغزی شده از بدن وی خارج و برای پیوند به شیراز انتقال داده شد.

چنانه افزود: در حین انجام این عمل مهم، نکته ای که به ما روحیۀ مضاعف می‌بخشید، سعۀ صدر و خویشتنداری والدین آتنا بود که جای بسی تقدیر دارد. صادق بهمنی و همسرش با وجود سن کمی که دارند به خوبی و به موقع تصمیم به اهداء اعضای فرزندشان گرفتند و مانع مرگ بیماران نیازمند دیگر شدند.

مدیر مرکز پیوند اعضا در بیمارستان گلستان اهواز عنوان کرد:‌ در حال حاضر در تمام شهرهای استان خوزستان یک تیم رابط پیوند وجود دارد تا در صورتی که با مورد مرگ مغزی مواجه شدند، بتوانند خانواده بیمار مرگ مغزی را مجاب به اهداء عضو کنند.

آتنا بهمنی کودک یک سالۀ باغملکی، چند روز پیش به دلیل ابتلا به سرماخوردگی شدید و متعاقباَ تشنج، مرگ مغزی شد که با تلاش تیم هماهنگی بیمارستان گلستان اهواز و رضایت خانوادۀ وی، اعضاء بدن این کودک به سه بیمار نیازمند اهداء شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه