انتشار - اینک از حافظ - به روایت شیخ‌زاده و سرایی

سرویس هنر؛ بخش موسیقی:

آلبوم موسیقی «اینک از حافظ» به آهنگسازی پویا سرایی و خوانندگی صادق شیخ‌زاده منتشر شد. آلبوم «اینک از حافظ» ماحصل همکاری شیخ‌زاده و سرایی است که ابتدا با عنوان آلبوم «بزرگداشت حافظ» در استراسبورگ فرانسه بواسطه کسب نشان درجه یک خیام دانشنامه فردریک لونورمان فرانسه توسط صادق شیخ‌زاده منتشر شد و هم اکنون با اعمال تغییراتی با این عنوان در ایران منتشر شد.

این اثر قرار بود قبل از ماه مبارک رمضان در بازار موسیقی انتشار یابد که به دلایل متعدد انتشار آن به تعویق افتاد و هم اکنون از سوی موسسه فرهنگی هنری گلچین آوای شرق در دسترس عموم قرار گرفته است.

آلبوم «اینک از حافظ» شامل تصانیفی چون دفتر بی‌معنی، مرغان قاف، شهره شهر، پیرما و ساز و آواز بر اساس اشعاری از حافظ است.

در این اثر هنرمندانی چون پویا سرایی: سنتور، مصباح قمصری: بم کمان و زکریا یوسفی: کاخون به هنرنمایی پرداخته‌اند.

شیخ‌زاده خواننده این آلبوم در خصوص انتشار این اثر گفت: محتوای مشخصات این فرآیند بر اساس موضوع گرامیداشت یکی از شاعران تاثیر گذار مشرق زمین و با فرم استفاده از یک ساز ملودی و یک ساز ریتمیک در فضای موسیقی دستگاهی ایران بر اساس محوریت توضیح و تفسیر عملی آواز ایرانی در قالب تصانیف و استفاده از تکنیکهای شایع گذشتگان این آوردگاه معرفی گردیده است.

وی افزود: کلیه قطعات این آلبوم بر اساس ردیف‌های موسیقی ایرانی و با محوریت پرهیز از موسیقی تک صدایی ضمن استفاده از ریتم‌های متنوع با تکیه بر نقش آفرینی آواز و ساز سنتور بر پایه ادوار ریتمیک ساز کاخن اجرا و به همراه دو تک نوازی و یک آواز بدون همراهی ساز (برگزیده جایزه مس‌تر وکال فنلاند) است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه