چون می‌دانند دولت روحانی میراث دار خرابی‌های خودشان است، دست پیش را گرفته‌اند تا پس نیفتند. با نگاهی به شرایط کشور می‌توان به این نتیجه رسید که در همه موارد حالت ورشکستگی دیده می‌شود. به همین دلیل روحانی را با لحن‌هایی خاص مورد خطاب قرار می‌دهند. عصر ایران؛ سعید شمس – سهیلا جلودار زاده یک نام آشنا در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی و خصوصا کارگری است . دبیر کمیته زنان خانه کارگر که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده طبعا چهره ای اصلاح طلب به شمار می آید که شادمانی خود را از انتخاب حسن ...

اصولگرایان ضربه سختی خورده اند

چون می‌دانند دولت روحانی میراث دار خرابی‌های خودشان است، دست پیش را گرفته‌اند تا پس نیفتند. با نگاهی به شرایط کشور می‌توان به این نتیجه رسید که در همه موارد حالت ورشکستگی دیده می‌شود. به همین دلیل روحانی را با لحن‌هایی خاص مورد خطاب قرار می‌دهند.

عصر ایران؛ سعید شمس – سهیلا جلودار زاده یک نام آشنا در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی و خصوصا کارگری است . دبیر کمیته زنان خانه کارگر که سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده طبعا چهره ای اصلاح طلب به شمار می آید که شادمانی خود را از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری پنهان نمی کند. از او به عنوان یکی از کاندیداهای وزارت کار در دولت جدید نیز یاد شده اما این موضوع را با خانم جلودار زاده در میان نگذاشتیم چون با تاکیدات رییس جمهور منتخب درباره گمانه زنی های کابینه پیدا بود که وارد این بحث نخواهد شد. نماینده پیشین مجلس و فعال خانه کارگر واکنش های متفاوت اصول گرایان در روزهای پس از انتخابات را طبیعی می داند چرا که معتقد است ضربه سنگینی را متحمل شده اند.

عصر ایران درباره این واکنش ها سوالاتی را با جلودارزاده در میان گذاشته است:

Osol garaian[Www.KamYab.Ir]

*شاهدیم که برخی از چهره‌ها با لحنی دستوری رییس جمهور منتخب را مخاطب قرار می‌دهند و ابایی ندارند که گاهی لحن مطالبه گرانه به خود بگیرند در حالی که حامی رقیبان آقای روحانی بودند.

به نظر من این نوع رفتارها کاملا طبیعی است.

*طبیعی است؟!

بله، آن‌ها انتخابات را باخته اند و کاندیدای رقیب را با رایی بالا به عنوان رییس جمهور منتخب می‌بینند. من معتقدم رفتاری که از خود به نمایش می‌گذارند،ناشی از احساس ضربه ای بسیار سنگین پس از شکست است. از این رو عنان کار از کف داده و خودشان را گم کرده‌اند. البته این گروه از همان اول انقلاب هم به رفتار تخریبی عادت و بر انجام آن اصرار داشت.

آن‌ها چون می‌دانند دولت آقای روحانی میراث دار خرابی‌های خودشان است، دست پیش را گرفته‌اند تا پس نیفتند. با نگاهی به شرایط کشور می‌توان به راحتی به این نتیجه رسید که در همه موارد حالت ورشکستگی دیده می‌شود. به همین دلیل آقای روحانی را با لحن‌هایی خاص مورد خطاب قرار می‌دهند.

*چرا اصرار دارند روحانی را اصول گرا معرفی کنند؟

عرض کردم . به خاطر ضربه ای که از مردم خورده‌اند، نمی توانند اظهارات و رفتارشان را مدیریت کنند. جریان بازنده انتخابات این روزها در تلاش است تا به نوعی خودش را نجات بدهد و به همین دلیل، به طور دائم اشتباه می‌کند و حتی به تکرار اشتباه خود اصرار می ورزد.

*منظورتان این است که این تحرکات ادامه خواهد داشت؟

بعد از شروع به کار دولت روحانی، مهم این است که با مدیریت صحیح شرایط بتوانیم مشکلات را کم کنیم تا بلکه از این طریق مردم بتوانند با آرامش لازم زندگی کنند.

مردم ایران تحت هر شرایطی پشتیبان نظام و انقلاب هستند و به همین دلیل، تکلیف این است که حاشیه گریز باشیم و با استفاده از پتانسیل‌های موجود کارها را پیش ببریم. امیدوارم جناح مقابل دولت بعدی هم با در نظر گرفتن اینکه کشور شرایط خطیری را پیش روی خود می‌بیند، نگاه جناحی را کنار بگذارد و به دولت کمک کند، جون اعتقاد بنده این است که آقای روحانی حتما از توانایی موجود در جریان اصولگرایی هم استفاده خواهد کرد. دقیقا به همین دلیل است که این روزها جامعه را شاد و امیدوار می‌بینم.

*نگران نیستید که این امید در دل خود توقعاتی را نیز بپروراند و برآورده نشدن این انتظارات مشکلاتی ایجاد کند؟

نه . چون مردم ما به رغم این که درگیر مشکلات هستند، به همان میزان هم اشراف دارند که گذار از این وضعیت کار دشواری است و می‌دانند دولت بعدی برای درست کردن ویرانه های دولت فعلی نیاز به زمان دارد.

صریح تر بگویم مردم ما زیاده خواه نیستند و انتظارات معقولی دارند و حاضرند تا دولت مردمی را یاری رسانند تا بی نظمی‌های موجود را پایان وبه اوضاع سر و سامان دهد.

*شما از فعالین شناخته شده خانه کارگر هستید. این تشکل چه نقشی در دولت جدید ایفا می کند و ماجرای کاندیدای شما چه شد و از که حمایت کردید؟

کاندیدای اولیه خانه کارگر آقای حسین کمالی بود تا بتوانیم با استفاده از پتانسیل او در انتخابات حضوری جدی داشته باشیم. اما بعد از ثبت نام آقای هاشمی رفسنجانی، ایشان از شرکت در انتخابات منصرف شد و بعد از قضیه رد صلاحیت آیت الله، از آقای حسن روحانی حمایت کردیم و از این پس هم با تمام وجود در اختیار دولت هستیم تا همچنان در راستای خدمت به انقلاب فعالیت کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه