ادامه تولید مجموعه انیمیشن - ریرا - در مرکز صبا

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش تلوزیون:

ادامه تولید مجموعه انیمیشن «ریرا» در مرکز صبا

ادامه تولید مجموعه انیمیشن «ریرا» در مرکز صبا

کارگردان مجموعه «قصه‌های ریرا» گفت: تولید فاز دوم بدون توقف ادامه دارد و مخاطبان خردسال شبکه پویا می‌توانند هر روز ساعت 14:37شاهد فاز اول این انیمیشن باشند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس ، بابک نظری با اشاره به روند متوالی کار تولید فاز های یک و دو مجموعه «قصه های ریرا» افزود: در روند تولید فاز دوم سعی شده تا از تجربه ی قسمت های پیشین به نحو موثری در جهت بالا بردن کیفیت قسمت های جدید استفاده شود.

نظری انتقال تجربه جدید آموزش به کودکان را یکی از موفقیت های این مجموعه دانست و اظهار داشت: گذشتن از کلیشه های اموزشی تکراری و خسته کننده برای کودکان با هوش امروزی از اهداف اصلی این مجموعه بوده است. لذا در این مجموعه سعی شده از پرداخت آموزشی مستقیم پرهیز شود و شخصیت کودک خردسال این مجموعه یعنی ریرا در شکل گیری تجربه ها، نقش کلیدی را داشته باشد تا برای مخاطبین مجموعه( یعنی خردسالان ) اتفاقات ملموس تر باشند.

وی خاطر نشان کرد: برای مثال ما می بینیم که ریرا ماکارونی داخل تنگ ماهی میریزد تا به ماهی ها غذا بدهد چرا که ماکارونی غذای مورد علاقه خود اوست.

نظری توجه به فضا سازی های تصویری را یکی از نکات مهم مجموعه «قصه های ریرا» دانست و افزود: یکی از ویژگی های بصری که می بایست در مورد مخاطب خردسال مورد توجه قرار گیرد توجه به نوع و ترکیب رنگی کودکانه، سادگی فضاها و پرهیز از هر گونه پیچیدگی تصویری که ذهن خردسال را از دنبال کردن روند داستان باز می دارد است . البته برخورد خلاقانه با تصویر را هم نباید از نظر دور نگه داشت.

وی افزود: به همین دلیل در هر قسمت علاوه بر رعایت این نکات، 2 تا 3 بخش موزیکال تعبیه شد تا هماهنگی موسیقی و تصویرهای کودکانه ،فضایی لطیف ، شاعرانه و از همه مهمتر تاثیر گذاری و ماندگاری ذهنی برای خردسالان را خلق کند.

مجموعه «قصه های ریرا» در 104 قسمت به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا در حال تولید است که در فاز نخست آن 60 قسمت 9 دقیقه‌ای با تکنیک کات اوت تولید و جهت پخش از شبکه پویا تحویل شده است.

بابک نظری پیش از تولید مجموعه قصه های ریرا، تجربه تولید مجموعه انیمیشنی «شکرستان» را در کارنامه هنری خود داشته است.

علاقمندان می توانند مجموعه «قصه های ریرا» را هر روز ساعت 14 و 37 دقیقه از شبکه پویا تماشا کنند.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه