به گزارش کمیاب، جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: آخرین خبری که از وضعیت پنج مرزبان ایرانی داریم این است که مرزبان طرف مقابل یعنی پاکستان در حال رایزنی با تروریست‌ها برای آزادی ۵ مرزبان ربوده شده است. سردار احمد گراوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در سال جاری ۷۰ تن انواع مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشور توسط نیروهای مرزبانی ‌کشف شده است‌. جانشین فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در راستای حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، ۷۲ نفر از عناصر مسلح که قصد ورود به کشور را داشتند ...

اخبار جدید از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده

1-Sarbaz[WwW.KamYab.IR]

به گزارش کمیاب، جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: آخرین خبری که از وضعیت پنج مرزبان ایرانی داریم این است که مرزبان طرف مقابل یعنی پاکستان در حال رایزنی با تروریست‌ها برای آزادی ۵ مرزبان ربوده شده است.

سردار احمد گراوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در سال جاری ۷۰ تن انواع مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشور توسط نیروهای مرزبانی ‌کشف شده است‌.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در راستای حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، ۷۲ نفر از عناصر مسلح که قصد ورود به کشور را داشتند یا دستگیر شده یا کشته شدند.

گراوند خاطرنشان کرد: درگیری‌های مسلحانه‌ای که در غرب داشتیم منجر به تلفاتی برای دشمن شد ضمن اینکه تعدادی از سربازان مرزبانی نیز به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی گفت: د‌ر حال حاضر اقدامات همه جانبه در شرق کشور با همکاری سپاه پاسداران داریم و مصمم هستیم خلأهای مرزی را زیرپوشش داده و با هرگونه تردد با جدیت برخود کنیم.
گراوند در پاسخ به سوالی در ارتباط با وضعیت پنج مرزبان جمهوری اسلامی که به اسارت نیروهای تروریستی “جیش‌العدل” درآمده‌اند خاطرنشان کرد: هر زمان که مشکلی در مرزها با دیگر کشورها داشته باشیم سریعا مقدمات ملاقات با مقامات کشور همسایه را فراهم می‌کنیم و در این ارتباط هم ملاقات‌هایی با مقامات پاکستان انجام شد‌.

وی بیان کرد: بعد از اینکه هیئتی از ایران به بلوچستان پاکستان اعزام شد، ملاقات برای بررسی وضعیت مرزبانان زندانی بین مسئولان مرزبانی ایران و پاکستان صورت گرفت.

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا ادامه داد: پاکستان و افغانستان کنترلی به نوار مرزی خود ندارند و مشکلاتی را برای ما به وجود می‌آورند.

گراوند گفت: آخرین خبری هم که از وضعیت پنج مرزبان ایرانی داریم این است که مرزبان طرف مقابل یعنی پاکستان در حال رایزنی با تروریست‌هاست که اقدام لازم را نیز انجام دهد و هر زمان هم که از مرزبانی پاکستان از وضعیت مرزبانان ایران‌ جویا شدیم اعلام کردند پیگیر هستند و جواب قطعی به ما ندادند.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا د‌ر بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نوار مرزی از دستگاه‌های فناوری روز استفاده می‌کنیم و قرارداد‌ی هم با سپاه و ارتش بستیم که آنان کماندوهایی برای فعالیت در دریا و خشکی برای مرزبانی ناجا تربیت کنند.

وی بیان داشت: مراکز آموزشی مرزبانی با استفاده از مجرب‌ترین اساتید در حال آموزش‌های مختلف به مرزبانان هستند و با یک جدیت بیشتری در مرزها به ویژه در شرق، شمال غرب و غرب برنامه‌هایی برای توانمندی بیشتر مرزبانان داریم.

گراوند در ارتباط با اعتبارات مرزبانی هم گفت: فرمانده ناجا قول داده از اعتبارات ناجا به مرزبانی هم کمک کند که در مرزهای شرق کشور آمادگی خود را بیشتر کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه