اجرای کوارتت ماریس ایتالیا در جشنواره موسیقی فجر

سرویس هنربه نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

پوستر سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر

پوستر سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر

کوارتت ماریس ایتالیا با ۱۳ سال سابقه اجرایی، ‌در بخش بین الملل سی امین جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان» و به نقل از ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، در این اجرا کوارتت ماریس ایتالیا قطعاتی چون کوارتت زهی شماره یک از جیجورجی لیگتی، هنر فوگ، ۴ کنتراپوان از یوهان باخ، موج از اریک مستری، کوارتت زهی، اپوس. ۱۰۸، شماره ۷ در فا می‌نور از دیمیتری شوستاکوویچ و آواز ساندونگا از استفانو اسکودانیبیو را اجرا خواهند کرد.

کوارتت ماریس در سال ۲۰۰۲ در پینرولو در کشور ایتالیا تشکیل شد. در سال ۲۰۰۹، اعضای گروه دوره‌ ویژه کوارتت را در هنرستان موسیقی فیسول در فلورانس ایتالیا نزد آندره نانونی به پایان رسانند و همزمان با آن پروژه معتبر ECMA را نیز دنبال کردند و نزد استادان بزرگ موسیقی مجلسی، همچون اتو بایرل و جیورجی کوتاگ، به تحصیل موسیقی پرداختند. آن‌ها همچنین از تعلیمات کریستوفر گیووانینتی در پاریس بهره بردند. در تابستان ۲۰۱۰، این گروه به عنوان مه‌مان در روهان دو سرام (کوارتت آردیتی) به اجرای برنامه دعوت شدند.

تخصص اصلی کوارتت ماریس موسیقی معاصر است. آن‌ها اجراهایی با همراهی بزرگانی موسیقی همچون مارکو مامی و رایان کار‌تر، آد اسنیگن، مایک ناس و گویدو باگیانی داشته‌اند. آندره پورترا، رایان کار‌تر و لوئیز کاستلوس آثار خود را به کوارتت ماریس تقدیم کرده‌اند.

این گروه تا به حال در مناسبت‌ها و جشنواره‌های بسیاری به اجرای برنامه پرداخته است که از آن میان می‌ توان به این موارد اشاره کرد: جشنواره دوسالانه ونیز ۲۰۱۳، می‌نیفست ۲ در استراسبورگ فرانسه، جشنواره پژوهش موسیقی نو در ماسراتا، جشنواره ویلا رومانی در فلورانس، جشنواره موسیقی نو در تریویسو، در سان دال ورمه در میلان، جشنواره دو جهان در اسپلتو، سالن کویرینو در رم، تالار سینوپولی در فیسوله و….

کوارتت ماریس ایتالیا شنبه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۸: ۱۵ در ایوان شمس به روی صحنه می‌رود.

علاقمندان می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این جشنواره را در سایت www.fajrmusicfestival.com مشاهده کنند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه