افزایش تعداد بارداری‌ها و زایمان‌ها موجب افزایش خطر سفتی رگ‌های خونی می‌شود و در نتیجه خطر حمله قلبی افزایش می‌یابد. گروهی از پزشکان مرکز طبی «ساوت‌وسترن» دانشگاه تگزاس اظهار داشتند: در این بررسی برای اولین بار روند تدریجی باریک شدن و سفتی عروق که در نهایت به مسدود شدن رگ‌های خونی و سکته قلبی و مغزی منجر می‌شود، ارزیابی شد. به گفته این پزشکان، پیش از این جنبه‌هایی از بارداری که با بیماری‌های قلبی مرتبط هستند،‌ ارزیابی شده اما در مطالعه جدید ارتباط تعداد زایمان‌ها با بروز نشانه‌های اولیه بیما ...

آیا مادر شدن مفید است یا مضر؟

 

1-madar shodan[wWw.KAMYAB.IR]

افزایش تعداد بارداری‌ها و زایمان‌ها موجب افزایش خطر سفتی رگ‌های خونی می‌شود و در نتیجه خطر حمله قلبی افزایش می‌یابد.

 

گروهی از پزشکان مرکز طبی «ساوت‌وسترن» دانشگاه تگزاس اظهار داشتند: در این بررسی برای اولین بار روند تدریجی باریک شدن و سفتی عروق که در نهایت به مسدود شدن رگ‌های خونی و سکته قلبی و مغزی منجر می‌شود، ارزیابی شد.

 

به گفته این پزشکان، پیش از این جنبه‌هایی از بارداری که با بیماری‌های قلبی مرتبط هستند،‌ ارزیابی شده اما در مطالعه جدید ارتباط تعداد زایمان‌ها با بروز نشانه‌های اولیه بیماری‌های قلبی – عروقی بررسی شده است. این مطالعه با حضور ۱۶۴۴ زن با متوسط سن ۴۵ سال انجام و طی خطر احتمالی سفتی و تنگی عروق و جداره‌های آنها ارزیابی شد. به گفته متخصصان، این خطر در زنانی که چهار بار یا بیشتر وضع حمل کرده‌اند نسبت به زنانی که دفعات کمتری زایمان کرده‌اند، دو برابر بیشتر است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی‌میل، با این حال این متخصصان همچنین تاکید دارند زنانی که صاحب فرزند نشده‌اند یا تنها یک فرزند دارند نیز با خطر سفتی و تنگی عروق و متعاقب آن، سکته قلبی و مغزی روبرو هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه