آیا با هواپیما هم می‌توان به فضا رفت؟

آیا با هواپیما هم می‌توان به فضا رفت؟

آیا با هواپیما هم می‌توان به فضا رفت؟

 


01-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]

در این مطلب تصاویر کامپیوتری از هواپیماهای Atrium را مشاهده می‌کنید که قرار است گردشگران فضا را به خارج از جو زمین ببرد. مسافران با این هواپیما بی‌وزنی را در خارج از جو زمین تجربه خواهند کرد.


02-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


X-51A Waverider در زیر بال‌های B-52 Stratobomber قرار دارد. X-51A WaveRider یک هواپیمای بدون خلبان است که سرعت آن به ۳۶۰۰ مایل در ساعت (۵۷۹۳ کیلومتر در ساعت) می‌رسد.


03-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


این تصویر نشان‌دهنده ماکت ۱٫۷۹ درصدی ساخته‌شده از کانسپت هواپیمای آینده است که توسط بوئینگ ساخته شده است.


04-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


هواپیمای X-51A Waverider در حال پرواز. بوئینگ X-51 یک جت بدون سرنشین برای آزمایش پروازهای هایپرسانیک است. این هواپیما با سرعت تقریبی ۴ هزار مایل در ساعت (۶۴۰۰ کیلومتر در ساعت) پرواز می‌کند. این هواپیما برای نخستین بار در ۲۶ می سال ۲۰۱۰ میلادی پرواز کرد. اما پس از دو پرواز ناموفق، X-51 توانست در ماه می سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۶ دقیقه با سرعت بالا پرواز کند. این طولانی‌ترین پرواز هایپرسانیک است که تاکنون انجام شده است. به این هواپیما WaveRider لقب داده‌اند زیرا از شوک‌های موجی برای بلند شدن استفاده می‌کند. برنامه پرواز این هواپیما توسط نیروی هوایی ایالت متحده آمریکا، DARPA، ناسا و Pratt & Whitney Rocketdyne مدیریت می‌شود.


05-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


فالکون HTV-2 دارپا، یک گلایدر بدون سرنشین است که هدف آن رسیدن به سرعت ۲۰ برابر سرعت صدا است. این هایپرسانیک در سال ۲۰۱۰ میلادی به مدت ۹ دقیقه پرواز کرد. سرعت این هواپیما، ۲۱ هزار کیلومتر در ساعت است.


06-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


بوئینگ آزمایشی X-37 Orbital Test نیز یک فضاپیمای چندبار مصرف و بدون سرنشین است. این هواپیما با نام X-37 Orbital Test Vehicle یا به اختصار (OTV) نیز شناخته می‌شود. این هایپرسانیک با راکت به فضا پرتاب می‌شود و می‌تواند از جو زمین نیز خارج شود و همانند یک فضاپیمای واقعی، فرود بیاید. این هواپیما توسط نیروی هوایی آمریکا برای خروج از جو زمین و نمایش فناوری‌های فضایی استفاده می‌شود. این دستگاه مشتقی از بوئینگ X-40 است و در سال ۲۰۱۳ میلادی، به عنوان کوچک‌ترین هواپیمای فضایی بدون سرنشین و روباتیک دنیا معرفی شده است.


07-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


این هواپیما که LEMV نام دارد بیشتر شبیه کشتی هوایی است. گفته می‌شود این کشتی هوایی توان این را دارد که چندین نیروی ارتش را در خود جای دهد و به مدت ۲۱ روز در ارتفاع ۲۲ هزار پایی پرواز کند.


08-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


این هواپیما، VSS Enterprise نام دارد و برای نخستین بار در ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۰ میلادی پرواز کرده است.


09-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


این هلی‌کوپتر هیبرید، Eurocopter’s X³ نام دارد و نخستین بار در ۶ سپتامبر سال ۲۰۱۰ میلادی پرواز کرده است. این وسیله، یکی از پرسرعت‌ترین هلی‌کوپترهای ساخته شده توسط Eurocopter است. فناوری به کار رفته در این هلی‌کوپتر سرعت بسیار بالای آن است. این هلی‌کوپتر در سال ۲۰۱۳ میلادی به ارتفاع ۲۵۵ گره رسید.


10-Havapeyma[Fun.KamyabOnline.com]


هواپیمای EADS Atrium، گردشگران فضایی را به خارج از جو زمین می‌برد. در واقع یک هواپیمای فضایی تفریحی است که قرار است در آینده وسیله نقلیه گردشگران خارج از زمین باشد.

بوئینگ X-37 Orbital Test Vehicle، هواپیمای بدون خلبانِ فضایی است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه