وزارت خارجه آمریکا خبر داد که یک اثر تاریخی متعلق به ایران را باز گردانده است. به گزارش عصرایران ، بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، این کشور در ۲۵ سپتامبر یک شیء تاریخی مصادره شده را به ایران مسترد کرده است. این اثر ارزشمند تاریخی ،در سال ۲۰۰۳ از یک قاچاقچی عتیقه مصادره شده بود. اثر باستانی مسترد شده ، یک جام شیردال باستانی متعلق به قرن هفتم میلادی است که طبق توییتری که وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی منتشر کرده، “احتمالا از غاری در شمال غربی ایران به سرقت رفته است”. گفتنی است، شیردال، مو ...

وزارت خارجه آمریکا خبر داد که یک اثر تاریخی متعلق به ایران را باز گردانده است.به گزارش عصرایران ، بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، این کشور در ۲۵ سپتامبر یک شیء تاریخی مصادره شده را به ایران مسترد کرده است. این اثر ارزشمند تاریخی ،در سال ۲۰۰۳ از یک قاچاقچی عتیقه مصادره شده بود.

Mojassame[WwW.KamYab.IR]

اثر باستانی مسترد شده ، یک جام شیردال باستانی متعلق به قرن هفتم میلادی است که طبق توییتری که وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی منتشر کرده، “احتمالا از غاری در شمال غربی ایران به سرقت رفته است”.

گفتنی است، شیردال، موجودی افسانه‌ای است که ترکیبی از تن شیر و سر عقاب دارد. شیردال‌ها را دارای قدرت شفابخش و همچنین پاسبانی از گنجینه‌ها می‌دانسته‌اند. طرح این موجود افسانه‌ای در بسیاری از مجسمه‌ها و بناهای باستانی ایران به کار رفته‌ است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه