آغاز نگارش - سلمان فارسی - میرباقری پس از تایید تحقیقات توسط کارشناسان تاریخی

سرویس هنر جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش سینما و تئاتر:

آغاز نگارش «سلمان فارسی» میرباقری پس از تایید تحقیقات توسط کارشناسان تاریخی

 آغاز نگارش «سلمان فارسی» میرباقری پس از تایید تحقیقات توسط کارشناسان تاریخی

تهیه‌کننده «سلمان فارسی» گفت: تحقیقات این پروژه تمام شده و پس از تایید اساتید، صاحب نظران، کارشناسان تاریخی و مذهبی که هر کدام بخش زیادی را شامل می‌شود و مطالعه زیادی نیاز دارد، داود میرباقری کار نگارش را شروع می‌کند.

به گزارش راسخون ، بهروز خوش رزم تهیه‌کننده سریال فاخر«سلمان فارسی» در گفت‌وگو با تسنیم، از پایان تحقیق و پژوهش و این پروژه خبر داد و گفت: تحقیقات این اثر به پایان رسیده است و به زودی وارد مرحله نگارش می‌شویم.

وی با بیان اینکه از چند ماه آینده کار نگارش فیلمنامه را آغاز می‌کنند، افزود: پس از تایید اساتید، صاحب نطران، کارشناسان تاریخی و مذهبی که هر کدام بخش زیادی را شامل می‌شود و مطالعه زیادی نیاز دارد کار نگارش را شروع می‌کنیم.

خوش‌رزم اضافه کرد: نگارش فیلمنامه توسط گروهی از نویسندگان زیرنظر داوود میرباقری، کارگردان اثر انجام می‌شود.

میرباقری پیش از این در اظهارنظری درباره مجموعه سلمان فارسی گفته بود: سلمان فارسی چهار برابر «مختارنامه» گستردگی دارد و سخت است. من به زندگی سلمان علاقمندم. او به من کمک کرد و در پاره‌ای اوقات از پرتاب‌ها و سقوط‌هایی نجاتم داد.

در این سریال به زندگی «سلمان فارسی» از بدو تولد تا زمان مرگ و به ویژه مقطع مشرف شدن او به دین اسلام و همراهی وی با پیامبر (ص) توجه می‌شود. شخصیتی که سه دین بزرگ زرتشت، مسیحیت و در کنار آن یهودیت و در پایان اسلام را تحلیل می‌کند و در کنار علی (ع) آرام می‌گیرد.

سریال «سلمان فارسی» قرار است که در 40 قسمت 55 دقیقه‌ای به سفارش معاونت سیما به کارگردانی داود میرباقری تولید ‌شود.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه